3 hodnocení

Bang! - Město duchů - Rozšíření

Město duchů je rozšíření ke Hře Bang! Obsahuje 2 rozšíření (v originále vyšla pod názvy Dodge City a High noon) kompletně v českém jazyce. Do hry přichází nové postavy, nové karty a s nimi i nové možnosti.

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 5990
Značka: Albi
349 Kč –14 % 299 Kč
Kategorie: Hrací karty
Záruka: 2 roky
Počet hráčů: 3 a více
Věk: 10+
Položka byla vyprodána…
mesto duchu bang
Akce
349 Kč –14 %

Bang! - Město duchů rozšíření

Město duchů je rozšíření ke Hře Bang! Obsahuje 2 rozšíření (v originále vyšla pod názvy Dodge City a High noon) kompletně v českém jazyce. Do hry přichází nové postavy, nové karty a s nimi i nové možnosti.

Nesmíte se tedy vůbec divit, když mrtví najednou ožijí a přijdou si vyřídit účty s těmi, kdo je poslali do věčných lovišť.

HRU LZE HRÁT POUZE SE ZÁKLADNÍ SADOU BANG!

Hra obsahuje: 63 karet Dodge City, 13 karet High Noon a pravidla.

Počet hráčů: 3 - 8

Doba hraní: 30 - 60 minut

Věk: 10+

 

Autor: Emiliano Sciarra

Ilustrace: Alex Pierangelini

Design: Stefano De Fazi

 

Město duchů obsahuje dvě rozšíření ke hře Bang! Jsou jimi Dodge City a High Noon. Rozšíření je možné hrát jen se základní sadou Bang! jednotlivě nebo obě naráz. Karty z rozšíření Dodge City poznáte pomocí znaku bizona na pravém horním rohu karet. Karty High Noon mají na zadní straně znak High Noon

Dodge city 

Obsah:

8 karet úloh, 15 karet postav, 40 hracích karet.

 

Dodge City je rozšíření hry Bang! Při hře tohoto rozšíření potřebujete základní hru Bang!

Toto rozšíření přináší 15 nových postav (které se smíchají dohromady s původními) a 40 nových karet (které se smíchají také dohromady s původními hracími kartami). Dále je zde 8 karet úloh, které umožňují hrát osmému hráči. Pravidla hry jsou stejné jako v původní hře s následujícími doplňky:

Karty se zeleným okrajem

Některé z nových karet mají zelený okraj. Tyto karty vykládejte před sebou na stůl lícem nahoru, stejně jako karty s modrým okrajem, karty se zelným okrajem i tak nemůžete použít ve stejném tahu, ve kterém je zahrajete.

Na každé kartě se zeleným okrajem jsou symboly, které objasňují jejich účinek. Na dosáhnutí tohoto účinku musíte kartu ležící před vámi odhodit. Jen karty se symbolem Vedle! můžete použít mimo svůj tah.

Karty se zeleným okrajem mohou být odstraněny ze stolu zahráním karet Cat Balou, Panika!, Kankán a pod., stejně jako karty s modrým okrajem.

Nezapomeňte, že jak získáte kartu se zeleným okrajem pomocí karet Panika! nebo Ragtime, nemůžete ji použít ve stejném tahu. Ve skutečnosti si musíte vzít tuto kartu do ruky, poté ji můžete vyložit před sebe a s jejím použitím počkat na svůj další tah.

Příklad: Hráč, který je právě na tahu, vykládá před sebe kartu Sombrero. Začínající svým dalším tahem ji může odhodit a získat účinek karty Vedle!.

Příklad: Hráč, který je právě na tahu, vykládá před sebe kartu Derringer. Za předpokladu, že má tuto kartu stále před sebou, může ji v jednom ze svých následujících tahů odhodit a tak zahrát účinek Bang! na hráče ve vzdálenosti 1 a současně si líznout kartu z lízacího balíčku.

Symbol "odhoďte další kartu"

Některé z karet mají na sobě tento nový symbol, doprovázaný symbolem "=" a dalšími symboly. Když chcete docílit účinku uvedeným za symbolem "=", musíte odhodit z ruky tuto kartu spolu s jinou, libovolnou kartou, podle své volby.

Příklad: Hráč, který je právě na tahu, zahraje kartou Rvačka, podle vlastního výběru odhazuje z ruky navíc ke kartě Rvačka další kartu. Hned jak to udělá, účinek karty Rvačka donutí všechny ostatní hráče, aby každý z nich odhodil z ruky nebo ze stolu jednu kartu, podle výběru hráče, který zahrál kartu Rvačka (u každého hráče se může rozhodnout rozdílně).

Příklad: Hráč, který je právě na tahu, zahraje kartou Tequila a zároveň odhazuje další kartu. Vybere si jednoho hráče, který si přidá jeden život (může vybrat i sám sebe).

Další karty

V tomto rozšíření také najdete karty, které jsou shodné s kartami ze základní hry. Byly přidané proto, aby udrželi rovnováhu mezi všemi kartami v balíčku. Stejně zde můžete najít karty, které odlišným způsobem kombinují symboly, které už znáte. Při určení účinku karet se jednoduše řiďte významem nakreslených symbolů.

Všeobecně platí, že:

  • Jakákoliv karta se symbolem Vedle! může být použitá na zrušení účinku jakékoliv karty se symbolem prásk.
  • Když ztratíte svůj poslední život, můžete použít jen kartu Pivo, abyste zabránili svému vyřazení ze hry. Mimo svého tahu nemůžete použít karty s podobným účinkem jako například Salón, Čutora, Tequila nebo Whisky.
  • Při svém tahu můžete zahrát jen jednou kartou Bang! ale můžete zahrát i libovolné množství jiných karet, které obsahují symbol Prásk.
  • Když Dynamit neexploduje, musí být odevzdaný nejbližšímu hráči po vaší levici, který tuto kartu před sebou ještě nemá.

Příklad: Jako odpověď na kartu Úder může hráč zahrát kartou Uhnutí. Zruší tím účinek karty Úder a poté si lízne jednu kartu z lízacího balíčku.

Nové postavy

Apache Kid (3 životy): Nemají na něj vliv kulové karty zahrané jinými hráči. V Duelu tato schopnost nefunguje.

Belle Star (4 životy): V jejím tahu nemají účinek žádné karty, které mají ostatní hráči na stole před sebou. Toto platí pro karty s modrým i zeleným okrajem.

Bill Noface (4 životy): Ve svém tahu si ve fázi 1 lízne jednu kartu plus jednu kartu za každé aktuální zranění (ztracený život). Jak má teda plný počet životů, lízne si jednu kartu, když má o jeden život méně, lízne si dvě karty, když má o dva životy méně, lízne si 3 karty atd.

Chuck Wengam (4 životy). Ve svém tahu se může rozhodnout, jestli vymění jeden život za možnost vzít si 2 karty. Tuto schopnost může použít vícekrát za kolo, ale nemůže takto přijít o poslední život.

Doc Holyday (4 životy): Jedenkrát za své kolo může odhodit dvě karty z ruky a tím použít účinek Bang! na hráče v dosahu své zbraně. Tato schopnost se nepočítá do limitu zahraných karet Bang! za kolo. Jak chce tímto způsobem zasáhnout Apache Kida, musí být aspoň jedna z dvou odhozených karet jiná než kulová.

Elena Fuente (3 životy): Může použít jakoukoliv kartu ze své ruky jako kartu Vedle!

Greg Digger (4 životy): Vždy když je jiná postava vyřazená ze hry, přidá si 2 životy. Stejně jako obyčejně, nemůže jejich počet překročit počáteční počet životů.

Herb Hunter (4 životy): Vždy když je jiná postava vyřazená ze hry, lízne si 2 karty z lízacího balíčku. Když sám zabije banditu, lízne si 5 karet.

José Delgado (4 životy): Ve svém tahu může odhodit ze stolu jednu svou kartu s modrým okrajem a líznout si 2 karty z lízacího balíčku. Tuto schopnost může použít maximálně dvakrát za kolo.

Molly Stark (4 životy): Vždy když zahraje nebo dobrovolně odhodí kartu Vedle!, Pivo nebo Bang! mimo svého tahu, lízne si 1 kartu z lízacího balíčku. Když odhodí karty Bang! v Duelu, nemůže si za ně vzít náhradu, dokud Duel neskončí. Karty, které jste donuceni odhodit díky kartám Cat Balou, Rvačka nebo Kankán, se nepovažují za dobrovolně odhozené.

Pat Brennan (4 životy): Ve svém tahu si může ve fázi 1 líznout obvyklé 2 karyt z lízacího balíčku, nebo si místo nich vzít jedinou kartu ze stolu a přidat si ji do ruky. Tato karta může ležet před kterýmkoli hráčem a může mít modrý i zelený okraj.

Pixie Pete (3 životy): Ve svém tahu ve fázi 3 může mít v ruce až 10 karet. Nemusí odhazovat žádné karty, dokud jich má v ruce víc jako aktuální počet životů (ale méně než 11). Tuto schopnost může použít dvakrát a kolo.

Tequila Joe (4 životy): Kdykoli zahraje kartou Pivo, přidá si 2 životy namísto 1. Podobnými kartami jako Salón, Tequila nebo Čutora si přidá jen jeden život.

Vera Custer (3 životy) Na začátku svého tahu, když si lízne ve fázi 1 karty, vybere si jednu jinou postavu, která je stále ve hře. Do začátku svého následujícího tahu má stejné schopnosti jako tato postava.

High Noon

Obsah

13 karet

Hra

Hra s rozšířením High Noon probíhá podobně jako základní hra Bang! s těmito změnami:

Šerif zamíchá karty z rozšíření High Noon odděleně od ostatních hracích karet, položí je lícem dolů a nahoru položí kartu Pravé poledne. Následně otočí celý balíček rozšiřujících karet lícem nahoru (takže karta Pravé poledne je naspod) a položí jej vedle sebe.

Počátkem druhého kola sebere šerif na začátku svého tahu horní kartu z balíčku rozšiřujících karet, přečte nahlas její text a umístí ji do středu stolu. Účinek této karty platí po celou dobu trvání kola do doby, než je na začátku nového kola překrytá další rozšiřující kartou.

"Na začátku svého tahu" znamená, že účinek karty začíná platit před jakoukoli jinou akcí.

Účinek karty Pravé poledne platí až do konce hry.

Seznam Karet:

Kazatel: Hráči nesmí ve svém tahu používat karty Bang!

Požehnání: Všechny karty jsou v aktuálním kole srdcové.

Prokletí: Všechny karty jsou v aktuálním kole zelené.

Město duchů: Postavy vyřazené ze hry se na jeden tah vracejí do hry. Líznou si 3 karty namísto 2. Ve svém tahu nemohou umřít. Na konci svého tahu jsou opět vyřazené.

Po opici: Všechny postavy ztrácení v aktuálním kole své speciální vlastnosti.

Zlatá horečka: Hra probíhá proti směru hodinových ručiček, začíná šerif. Všechny účinky karet probíhají ve směru hodinových ručiček.

Příjezd vlaku: Každý hráč si na konci fáze 1 svého tahu lízne jednu kartu navíc.

Přestřelka: Každý hráč si ve svém kole zahraje dvě karty Bang!

Reverend: Hráči nemohou v aktuálním kole zahrát kartu Pivo.

Daltonovci: Když přijedou Daltonovci do hry, každý hráč, který má před sebou vyložené modré karty, musí jednu z nich vybrat a odhodit.

Doktor: Když přijde doktor do hry, hráči s nejmenším aktuálním počtem životů si 1 život obnoví.

Smad: Každý hráč si ve fázi 1 svého tahu lízne jen 1 kartu.

Pravé poledne: Každý hráč ztrácí na začátku svého tahu 1 život.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: