4 hodnocení

Bang! - Karetní hra

Bang, bang, bang! Bandité honí šerifa. Šerif pálí po banditech. Odpadlík kuje pikle chvíli tam a zase tady. Kulky sviští kolem uší. A kdo z hráčů je pomocník šerifa, připraven za něj položit život? A kdo je bezcitný bandita, který si přeje šerifův konec? Pokud to chcete zjistit, taste své zbraně (tedy karty)! Ve hře Bang! je důležité sledovat ostatní hráče, abyste včas odhalili hráčovu identitu.

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 5989
Značka: Albi
399 Kč –13 % 349 Kč
Kategorie: Hrací karty
Záruka: 2 roky
Počet hráčů: 4 a více
Věk: 10+
Položka byla vyprodána…
Bang! - Karetní hra
Akce
399 Kč –13 %

Bang! - karetní hra, která vás dostane!

Bang, bang, bang! Bandité honí šerifa. Šerif pálí po banditech. Odpadlík kuje pikle chvíli tam a zase tady. Kulky sviští kolem uší. A kdo z hráčů je pomocník šerifa, připraven za něj položit život? A kdo je bezcitný bandita, který si přeje šerifův konec? Pokud to chcete zjistit, taste své zbraně (tedy karty)! Ve hře Bang! je důležité sledovat ostatní hráče, abyste včas odhalili hráčovu identitu.

Hra obsahuje: 110 karet a pravidla.

Počet hráčů: 4 - 7

Doba hraní: 20 - 40

Věk: 10+

 

 

Autor: Emiliano Sciarra

Ilustrace: Alex Pierangelini

Design: Stefano De Fazi

 

Pravidla hry

Bang! je hra ve westernovém stylu mezi skupinou banditů a šerifem. Také jsou zde pomocníci, kteří šerifovi pomáhají vyhubit nepřítele, a odpadlík, jehož cílem je šikovně manévrovat a vydržet ve hře až do samotného konce. V Bangu! hraje každý hráč jednu z úloh, které proslavil Divoký západ.

Hra obsahuje:

103 karet tří typů (liší se rubovou stranou):

 • 7 karet úloh (šerif, odpadlík, 2 pomocníci, 3 banditi)
 • 16 karet postav s náboji na zadní straně
 • 80 hracích karet
 • 7 karet s přehledem symbolů
 • pravidla

Postavy a cíl hry

Cíl hry každého hráče závisí od úlohy, kterou si na začátku vylosuje:

 • Šerif musí zabít všechny bandity a odpadlíka.
 • Banditi musí zabít šerifa dříve než on je.
 • Pomocníci pomáhají šerifovi, vyhrají jen tehdy, pokud vyhraje on.
 • Odpadlík se chce stát novým šerifem. Musí zůstat jako poslední hráč ve hře, to znamená nejprve zabít bandity a pomocníky šerifa a nakonec i šerifa.

Příprava hry

Ke hře budete potřebovat tolik karet úloh, kolik je hráčů, a to:

 • pro 4 hráče: šerif, odpadlík, 2 banditi
 • pro 5 hráčů: šerif, odpadlík, 2 banditi, 1 pomocník
 • pro 6 hráčů: šerif, odpadlík, 3 banditi, 1 pomocník
 • pro 7 hráčů: šerif, odpadlík, 3 banditi, 2 pomocníci

Zamíchejte uvedenou kombinaci karet a rozdejte po jedné každému hráči tak aby nikdo neviděl, jakou kartu má. Šerif svojí kartu otočí, ukáže ostatním a nechá ji ležet otočnou před sebou. Ostatní se podívají na svou kartu, ale uchovávají ji v tajnosti.

Zamíchejte 16 karet postav a nechejte každého hráče, aby si jednu vylosoval. (Pro pokročilé hráče: každý hráč si vylosuje dvě postavy, ze kterých si jednu vybere.) Každý hráč ukáže jméno svojí postavy a oznámí ostatním její zvláštní schopnosti. Potom si každý vybere jednu kartu postavy navíc a položí ji tak, aby bylo vidět náboje na zadní straně karty. Tyto náboje částečně zakryje svojí kartou postavy tak, aby bylo vidět tolik nábojů, kolik je znázorněných na obrázku jeho postavy. V průběhu hry bude množství takto nezakrytých nábojů znázorňovat počet životů postavy.

Šerif začíná hru s jedním nábojem navíc: jak má na kartě postavy uvedeny 3 náboje, bude mít na spodní straně odkryté čtyři. Ostatní karty úloh a postav nebudete pro hru potřebovat. Všech 80 hracích karet zamíchejte a na začátku hry rozdejte každému hráči tolik karet, kolik má znázorněných nábojů na kartě svojí postavy (šerif má jeden život navíc, ale karet dostane také tolik, kolik má nábojů na kartě postavy). Ostatní karty položte do středu stolu jako "lízací" balíček. Každý hráč si může vzít pomocnou kartu s přehledem symbolů.

Poznámka: V průběhu vaší první hry hrajte zjednodušenou verzi: před začátkem hry odstraňte z balíčku hracích karet všech 13 speciálních karet se symbolem knihy.

 

Postavy

Každá z postav má nějakou unikátní schopnost, která ovlivňuje strategii hráče v průběhu hry. O tuto schopnost nemůže v průběhu hry nijak přijít, ani ji jakkoli změnit. U každé schopnosti je uvedeno, kdy je jí možno použít a hráč není povinný ji využít vždy, když má příležitost. Přehled schopností je uvedený v kapitole Postavy na konci pravidel. Počet nezakrytých nábojů na spodní straně karty znázorňuje počet životů (zranění) potřebných na vyřazení postavy ze hry a také i nejvyšší počet karet, které může mít hráč této postavy na konci svého tahu (viz. třetí fáze kola).

 

Příklad: Jesse Jones má čtyři náboje - životy. V průběhu hry může dostat 3 zásahy a na čtvrtý zásah zahyne a ze hry vypadává. Navíc tento hráč může mít na konci svého tahu v ruce až 4 karty. 

Poznámka: Pro potřeby pravidel hry Bang! se nerozlišuje mezi hráčem, postavou a úlohou. Jsou to výrazy mezi sebou úplně zaměnitelné.

Vlastní hra

Hru začíná šerif a pokračuje ve směru hodinových ručiček. Tah každého hráče je rozdělený do následujících 3 fází:

 1. "Líznutí" dvou karet
 2. Zahrání libovolného počtu hracích karet
 3. Odhození zůstávajících karet

1. Líznutí dvou karet

Na začátku svého tahu si hráče lízacího balíčku vezme dvě karty do ruky tak, aby je ostatní neviděli.

2. Zahrání hracích karet

Hráč může zahrát karty ve svůj prospěch nebo proti jiným hráčům ve snaze vyřadit je ze hry. Hráč nemusí v průběhu svého tahu zahrát s žádnými kartami, stejně jako může hrát s tolika kartami, kolik chce s následujícími omezeními:

 • je možné hrát pouze jednou kartou Bang! v průběhu jednoho tahu
 • nikdo před sebou nesmí mít vyložené dvě stejné modré karty

Pokud chcete zahrát kartou, řiďte se symboly, které jsou vyobrazené na každé z nich. Tyto symboly jsou popsané dále. Kartou můžete zahrát jen v průběhu svého tahu ( vyjímkou jsou karty Pivo a Vedle!).

Každá zahraná karta účinkuje okamžitě a je potom odhozená do odhazovacího balíčku. Vyjímkou jsou karty s modrým okrajem, jako na příklad vyobrazená zbraň na kartě, které mají dlouhodobější efekt. Tyto modré karty zůstávají na stole lícem nahoru před hráčem, kterému patří. Tyto karty platí, dokud nejsou nějakým způsobem odstraněné ze hry (např. zahraním karty Cat Balou) nebo splněním speciální podmínky (např. Vězení nebo Dynamit).

3. Odhození zůstávajících karet:

Když hráč nechce nebo nemůže zahrát dalšími kartami, nastává třetí fáze jeho tahu. Hráč musí odhodit přebytečné karty tak, aby mu na konci jeho tahu zůstalo v ruce jen tolik karet, kolik má právě životů (nezakrytých nábojů na spodní kartě). Potom pokračuje další hráč ve směru hodinových ručiček.

Vyřazení postavy ze hry

Když postava ztratí poslední život, je vyřazená a hra pro jejího hráče končí, pokud nezahraje ihned kartou Pivo. Ihned co je hráč vyřazený ze hry, ukáže ostatním kartu úlohy své postavy a odhodí všechny své karty do odhazovacího balíčku.

Poznámka: V tomto případě možno zahrát jen kartou Pivo, ne však kartou Salón.

Tresty a odměny

 • Pokud šerif vyřadí svého pomocníka, musí odhodit všechny karty z ruky, i karty před sebou, do odhazovacího balíčku
 • Kdo vyřadí ze hry banditu (i pokud jej vyřadí jiný bandita), za odměnu si lízne 3 karty z balíčku.

Konec hry

Hra končí, když nastane jedna z následujících podmínek

 1. Šerif je zabitý. Odpadlík je vítězem, pokud je jediným živým hráčem. Jinak vyhrávají banditi.
 2. Všichni banditi a odpadlík jsou zabití. Vyhrává šerif a jeho pomocníci.

Poznámka: Hra pokračuje, pokud jsou všichni banditi zabití, ale odpadlík je stále ve hře (odpadlík se teď musí postavit šerifovi a všem jeho žijícím pomocníkům).

Nová hra

Když hrajete více než jednu hru za sebou, hráči, kteří přežili, se na konci hry mohou rozhodnout, jestli si své postavy ponechají (ne však karty, které mají v ruce nebo před sebou!) do následující hry. Hráči, kteří byli vyřazení v průběhu hry, si musí náhodně vylosovat novou postavu. 

Pokud chcete, aby si každý hráč vyzkoušel hrát postavu, šerifa, můžete se před hrou dohodnout, že tuto úlohu dostae vždy hráč po levici předcházejícího, zatímco ostatní úlohy se losují náhodně mezi ostatními hráči.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: