Jaké si vybrat květináče na balkón či terasu?

Květináče na balkon a terasu. Které si vybrat? Levné nebo dražší? Jednoduché nebo sofistikované? Plast, terakota? Existuje mnoho otázek, než se rozhodneme. Každý květináč je pro rostliny, které v nich rostou důležitý. Díky šikovnému výběru jejich struktury a materiálu, z něhož jsou vyrobeny si vytvoříte příjemné zákoutí plné zeleně.

 

Jaké vybrat květináče

Na trhu najdeme velké množství různých nádob na zasazení rostlin. Vysoké, nízké, ve tvaru bublin, ve tvaru čtverce, obdélníku, z hlíny nebo plastu, atd. Důležitými parametry jsou jejich mrazuvzdornost, velikost, tvar a barva. Výběr jasných květináčů pro světlou podlahu způsobí sloučení barev a celek bude vypadat nudně a jednolitě.

 

Venkovní květináče

Po nekonečné zimě konečně přichází jaro. Jeden slunečný a teplý týden stačí na to, aby se vše rozkvetlo s novou energií. Nemusíte smutnit, pokud nemáte zahradu. Správně zvolené venkovní květináče vám ji plně vynahradí i na balkoně či terase.

 

Květináče na balkon - tipy na výběr

V prvé řadě začněte výběrem květináčů, které budou dekorací na vašem balkoně. Nezapomeňte, že balkon je přístavbou bytu a je důležité, aby tyto dva prostory byly ve vzájemném souladu.
vyberte si optimální velikost květináče tak, aby na balkóně nezabíraly příliš mnoho místa. Nemáte-li velký balkon, poslouží vám závěsné květináče. Velikost květináče musí umožňovat volný růst kořenů rostlin.Věnujte pozornost materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Především musí být odolné vůči povětrnostním podmínkám a UV záření.

Jaký materiál?

Na trhu je k dispozici velký výběr květináčů. Nejoblíbenější jsou ty, které jsou umístěny přímo na podlaze, ale můžete také použít modely, ke kterým jsou připevněny rukojeti, díky kterým je můžete zavěsit na zábradlí a madla.


Sklolaminátové květináče
To je mimo jiné materiál, z něhož jsou vyráběny jachty. Sklolaminátové skleněné květináče nejenže vypadají skvěle, ale v praxi dobře fungují i na veřejných prostranstvích, a to jak zastřešených, tak otevřených. Musí být odolné vůči mechanickým a atmosférickým vlivům, především musí být 100% odolné proti mrazu.


Keramické a hliněné květináče
Je důležité, aby byl pro jejich výrobu vybrán správný typ jílu. Tyto by měly mít na dně otvor, který umožní přebytečné vodě vytékat do podmisky.

 

Dřevěné květináče

Podle nás je dřevo velmi ušlechtilý materiál. Je plně recyklovatelný a v souladu s přírodou. Stojí za to vsadit na něj zejména tehdy, když v zahradě nebo domě převládají dřevěné prvky. Materiál je ekologický a dodává životnímu prostředí zvláštní přirozenost. Obvykle je dřevo impregnováno a vnitřek nádoby je opatřen ochranným materiálem (např. agrotextilií). Nejpoužívanější jsou typy ze čtvercového dřeva a dřevěných desek. Určitým omezením je malá dostupnost tvarů. Dřevěné květináče však vyžadují pravidelnou údržbu.

 

Betonové květináče

Velmi stabilní a těžké modely květináčů, které jsou používané především ve veřejných prostorách. Odolné vůči UV záření i mrazu. Je důležité rostliny chránit polystyrenem v těchto nádobách, díky čemuž kořenový systém nezmrzne. Jejich kouzlo spočívá v kombinaci originálního designu s velkolepým materiálem odolným proti povětrnostním vlivům. Betonové typy květináčů jsou k dispozici v různých tvarech a velikostech, stejně jako v široké škále odstínů šedé - od bílé po černou. Beton je skvělé zázemí pro zeleň, dodává rostlinám okouzlující vzhled a dokonale se mísí s designovým zahradním nábytkem.

 

Technoratan květináče pro terasu

Technoratanové květináče pro terasu jsou jedním z nejpopulárnějších trendů v uspořádání balkonů a teras. Tento typ dokonale zapadá do technického vybavení a vytváří dokonale sladěný set. Mezi modely s technoratanem jsou nejoblíbenější čtvercové nebo obdélníkové modely, ale také často najdeme válcové tvary. Když si vyberete barvu, stojí za to, aby s ním ve stínu dokonale ladil váš nábytek. A pokud nenajdeme dokonalý soulad, je nejlepší zvolit ten, který bude harmonicky ladit s naší odpočinkovou sadou.

 

Se zavlažovacím systémem

Ne každý si vzpomene na zavlažování rostlin. Naštěstí můžeme použít taková řešení, jako jsou zavlažovací systémy (hydroponie), které poskytují rostlinám správné množství vody s minimální frekvencí zavlažování, díky které si budeme moci dovolit i pár dní cesty. Už se nemusíme starat o to, aby rostliny nevyschly.

 

Podsvícené květináče na balkon

Modernost, originalita, prestiž. Jednoduchá forma a zároveň efektivní. Tyto květináče jsou podsvíceny a vyrobeny z nejkvalitnějšího materiálu. V našich podmínkách musí být odolné vůči různým povětrnostním podmínkám a také mrazu. Světlo jim dodává na eleganci.

 

Obchody mají širokou škálu tvarů, barev a velikostí. Každá společnost nabízí jinou sadu barev a materiálů, díky které máte velkou svobodu volby. Můžete si vybrat keramické květináče, plastové nebo dřevěné přesně podle svých preferencí, estetických pojmů a povětrnostních podmínek.

Zpět do obchodu